? Co łączy wszystkie platformy społecznościowe? Chęć utrzymania naszej uwagi i obecności wewnątrz platformy – po to tworzą tyle nowych zabawek. W ciemno można powiedzieć, że wyprowadzanie ruchu poza platformę (link z filmem czy link do zapisów, do artykułu czy po prostu do naszej strony www) skutkować będzie karami: mniejszym zasięgiem, aktywnościami czy wyświetleniami.
? W 2020 roku 2/3 wyszukiwań w Google nie skończyło się kliknięciem w podany link. Poszukującym wystarczyła informacja, która znalazła się bezpośrednio pod proponowanym linkiem. Dostajemy ją na tacy bez konieczności przechodzenia gdziekolwiek.
? To może powodować ból głowy marketerów, ale posty typu zero-click content zbierają dziś ogromne zasięgi i interakcje, mimo tego że są pozbawione elementów śledzenia i tym samym mierzenia ich efektywności. Są tu i teraz. I to czytelnikom czy widzom wystarcza i daje wartość.
? Koncept treści bez linków można traktować jako streszczenie, wypunktowanie czy esencję naszego materiału. Jeśli zrobimy to skutecznie, to nasz odbiorca wejdzie w kontakt do nas, na dłuższy wpis blogowy czy obejrzy godzinny webinar. Najpierw jednak przeskanuje – jak nabierze apetytu wróci po więcej!
? ? Zacząłem powoli wprowadzać do swojej strategii komunikacji ten format treści – traktuję go jak trailer filmu, spis treści książki lub tweet z TT. Kiedyś umiejętność korzystania ze 140 znaków na TT uważałem za sztukę (tak, tak, pamiętam czasy, gdy było tam tylko 140 znaków).
✍️ Dziś warto ten koncept wypróbować u siebie – do czego Cię zachęcam. Autorzy artykułu ze @Sparktoro podpowiadają jeszcze inne sposoby na ćwiczenie tego formatu. Zapoznaj się, bo warto ?
https://snip.ly/zero-click-content/
? Linkedin wprowadza już możliwość przypinania komentarza pod postami
? Wskazówkę zobaczysz póki co u autorów angielskojęzycznych – jak u zauważyłem u znakomitego Kevin D. Turner (na grafice)
? Co to oznacza dla nas?
? Dla żartu powiem, że wreszcie używanie sformułowania „link do zapisów w pierwszym komentarzu”, nabierze sensu 😉
Teraz serio:
✔️ możemy go wykorzystać do umieszczenia własnego linku, ale są to tego już lepsze sposoby (np. przypięcie go do grafiki lub video) lub wklejenie w poście
✔️ możemy wyróżnić czyjś błyskotliwy komentarz
✔️ możemy wyróżnić komentarz eksperta lub osoby wpływowej
? Jakiej funkcji najbardziej Ci brakuje na #Linkedin?
? ??% osób w mojej ankiecie odpowiedziało, że możliwości ?????????? postów.
? Tadam – opcja wkrótce się pojawi!
? Oczywiście, wyniki ankiety i zapowiedź pojawienia się natywnej funkcji na platformie to czysty przypadek. Informację dla Social Media Today potwierdził już anonimowo pracownik Linkedin. Jarosław Chęciński ✅ miałeś rację ?
? To może oznaczać, że część osób zrezygnuje z korzystania z zewnętrznych narzędzi do planowania komunikacji w #socialmedia.
Będziesz w tej grupie?
? Chcesz szybko nadrobić najnowsze funkcje i nowości na tej platformie społecznościowej. Obejrzyj zapis z transmisji na żywo ?
https://kwintesencja.eu/wakacyjne-zmiany-i-nowosci-na-linkedin-live/
? Socialinsider przeanalizował ponad 930 tysięcy postów, żeby sprawdzić do ilu osób docieramy i ile angażujemy, bez wsparcia kampaniami płatnymi.
Porównanie między dwoma platformami należącymi do koncernu Meta zdecydowanie wychodzi na korzyść IG:
✔️ 13,51% to średni wskaźnik zasięgu dla IG
✔️ 8,60% dla FB
Warto zauważyć, że organiczny zasięg od lata spada (dla IG rok do roku o prawie 30%)
? Jeszcze bardziej ponure dane pojawiają się w przypadku wskaźnika zaangażowania (tzw. ER, engagement rate). To w uproszczeniu pokazuje, jak nasi obserwujący reagują na treści i czy ich w ogóle ruszają. I tu znów nieznacznie wygrywa IG:
? 3,35% IG
? 1,40% FB
? Instagram promuje Reels, ale jak się przekłada na ich efektywność?
Z najnowszych statystyk HypeAuditor, którego zespół przeanalizował 77 milionów postów na IG, wynika, że:
? najczęściej dodajemy zdjęcia (42%,) zaraz po tym karuzele (26%)
? największe zasięgi mają rolki (34%) i zbierają najwięcej polubień
? najwięcej komentarzy nadal umieszczamy pod zdjęciami
Podsumowując statystyki, najbardziej opłaca się dodawać krótkie wideo. To szansa na dotarcie do największej widowni.
Będziesz korzystać z tej opcji?
? Zarabiaj na reklamach na swoim profilu na #Instagram
? Będziesz mógł/a włączyć pojawianie się reklam na swoim profilu i na tym zarabiać. Pytanie tylko, czy jako odbiorcy zniesiemy kolejne miejsce, w którym ktoś będzie nam coś sprzedawał?
Będziesz mieć możliwość:
✔️ zaznaczenia ‚nie interesuje mnie to” pod kilkoma postami na stronie głównej
✔️ wpisania konkretnych słów, emoji, których nie chcesz widzieć.
https://snip.ly/IG-rekomendacje/
Gdyby taka pigułka z najważniejszymi kęsami z mediów społecznościowych Ci się spodobała, będzie mi bardzo miło, jak zachęcisz innych do subskrypcji tego Kwintolettera ? https://kwintesencja.eu/zapis-newsletter